21:18

Motywacja do nauki

Moje wyzwanie na jesień.


   Witam wszystkich. W związku z tym, że ostatnio jakoś ciężko u mnie z motywacją, postanowiłam wziąć udział w wyzwaniu poliglotki. I zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w tym projekcie.   Moim językiem będzie, hiszpański. Jak wiecie rok temu przyjeżdżając do kraju Don Kichota, umiałam powiedzieć tylko "Hola" i kilka innych podstawowych słówek, czyli niewiele. W tym momencie moja znajomość języka, jest na poziomie B1/B2 i cały czas ją doskonalę, po przez uczęszczanie na kurs dwa razy w tygodniu, oglądanie telewizji hiszpańskiej, czytanie gazet czy też książek oraz rozmowy. Dlaczego biorę udział w wyzwaniu poliglotki? Uważam, że pomoże mi uporządkować moją wiedzę i nauczy mnie systematyczności. 

     Ja zaczynam od książki i artykułów. A wy od czego zaczynacie?3 komentarze:

 1. Fajnie masz, ze tak dobrze juz znasz hiszpanski. Ja ucze sie w domu wykorzystuje Espanol en episodios, duolingo, angielskie podreczniki do nauki hiszpanskiego, piosenki Julio Iglesiasa. Codziennie przez co najmniej 5 godzin obcuje z jezykiem Zafona. A efekty??? Nie pytaj, trudno jest.Daje sobie dwa lata intensywnej nauki na opanowanie jezyka. Jestm starej daty i musze normalnie wykuc, zadne skojarzenia, ani mowienie bez znajomosci podstaw gramatyki nie dziala.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Ewo co do gramatyki, to ja również się jej uczę. Niestety trzeba podstawy gramatyki znać, żeby mówić ładnie. Ja jestem na etapie subjuntivo:) Może zapyta Pani w swoim regionie o kursy dla obcokrajowców. Dla osób początkujących często są darmowe, a dla zaawansowanych płaci się grosze bo 50 euro na rok (9 miesięcy dokładnie). I jak Pani ma jakieś wątpliwości co do gramatyki, proszę śmiało pytać.

   Usuń
 2. Oj świetnie, że ktoś jeszcze uczy się tego samego języka co ja! :) Pisz koniecznie choć trochę co robisz i z jakich korzystasz materiałów, może się zainspiruję :).
  [Trochę zazdroszczę Ewie, też chciałabym mieć 5 godzin dziennie na naukę hiszpańskiego :)].

  Zapraszam do mnie też www.notatnik-poliglotki.pl
  Lila

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Hiszpańska Salsa , Blogger