20:02

Nauka hiszpańskiego.

¿Cómo aprender español?
   Hola a todos,  dziś mija pierwszy tydzień wyzwania Madame Polyglot., w którym biorę udział. W związku z tym chcę się z wami podzielić moimi metodami nauki i podsumować co zrobiłam przez ten tydzień.


Wypisanie powodów dla których uczysz się danego języka.


   Niby to takie proste, ale mało kto to robi. Stworzenie takiej listy, pomoże nam osiągnąć nasze cele. Zawsze gdy tracimy motywację do nauki, warto spojrzeć na naszą listę i wtedy odzyskamy chęci do dalszej pracy.

¿Por qué quiero aprender español?
 • Porque me gusta este idioma, porque es útil  y me parece melódico y bonito.
 • Porque quiero comunicarme con la gente, en especial, con mi novio y su familia que son españoles.
 • Creo  que el conocimiento de esta lengua me ayudará a encontrar un buen trabajo.
 • Porque quiero leer libros en castellano, como por ejemplo: "El Quijote".
 • Para poder entender mejor las costumbres y tradiciones de España.

Poszukaj w internecie  materiałów do nauki.


   Niektórzy twierdzą, że nauka języka jest droga. Według mnie jest to totalna bzdura. W dzisiejszych czasach internet oferuje nam wachlarz możliwości. Możemy w nim znaleźć darmowe kursy, blogi językowe, gazety online, przeróżne książki, filmy itp. Wystarczy tylko mieć chęci do nauki. W związku z wyzwaniem (el reto, el desafío), w tym tygodniu oglądałam:

Co do robienia ćwiczeń to polecam tą stronę:  https://www.bitgab.com/es/aprender-espanol

I tu jeszcze jedna strona z ortografią:  https://www.facebook.com/APOrtografia/?fref=ts


Czytanie książek po hiszpańsku.
   Wiem, że niektóre osoby mają z tym problem. Mianowicie nie wiedzą na jakim poziomie zacząć czytać. Ja uważam, że czytać powinno się na każdym poziomie. Wystarczy dobrać właściwie lekturę bądź zacząć od artykułów. Czy tłumaczyć wszystkie słówka nieznane? To zależy już od was. Jeżeli nie zniechęci to was do czytania bądź nic nie rozumiecie, możecie tłumaczyć. Co daje nam czytanie? Czytając uczymy się struktur gramatycznych, ortografii i poszerzamy słownictwo, więc same plusy.

   Ja aktualnie czytam "La trilogía de la niebla" napisana przez Carlos Ruiz Zafón. Pierwsza książka jaką czytam z tej trylogii jest "El príncipe de la niebla". Jeszcze jej nie skończyłam, więc nie będę o  niej opowiadać. Za to wypisałam kilka wyrażeń, na które natknęłam się czytając książkę.

 • rondar por la cabeza - chodzić/krążyć po głowie,
 • pasar la noche en vela - nie spać całą noc,
 • no pegar ojo - nie zmrużyć oka,
 • abrir el libro de par en par - otworzyć szeroko książkę,
 • por el rabillo del ojo - kątem oka,
 • matar el gusanillo - zabić głód, (to nie z książki, tylko z jakiejś rozmowy)


Słuchanie muzyki.


   Tak jak oglądanie filmów czy też słuchanie podcastów, muzyka pomaga nam oswoić się z melodią języka. Dzięki słuchaniu również chłoniemy nieświadomie nowe słówka i zwroty. 

 India Martinez - Todo No Es CasualidadKonwersacje w obcym języku.


   Nie ma lepszej formy do nauki jak rozmowa. Od samego początku starajcie się rozmawiać jak najwięcej. W internecie istnieje wiele stron, gdzie możemy znaleźć osoby do konwersacji. Ja rozmawiam codziennie po hiszpańsku, gdyż mieszkam w Hiszpanii i mój ukochany to Hiszpan oraz uczęszczam tu na kurs dla obcokrajowców. Jeżeli chodzi o jakość rozmów, to różnie to wychodzi. Czasami lepiej, czasami gorzej. Na pewno codziennie uczę się czegoś nowego i doskonalę to co już umie. Was zachęcam do tego samego.

   Dziś już się z wami żegnam i życzę miłego wieczoru. I zapraszam do brania udziału w wyzwaniu.   


      

1 komentarz:

 1. Nauka języka hiszpańskiego jest bardzo przyjemna korzystając z https://lincoln.edu.pl/warszawa/jezyk-hiszpanski jako podstawy. Po udanym kursie warto kontynuować naukę, aby szybko nie zapomnieć tego czego się nauczyliśmy.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Hiszpańska Salsa , Blogger