15:06

Albacete

Ostrza chlubą miasta


El Navajero

   Buenos dias todos!. Każde miasto posiada swój mały brylancik, który jest jego dumą i symbolem. Moje miasto słynie z noży, nożyczek czy też sztyletów. O których nawet poeci pisali.

"W stromym, urwistym parowie,
piękne w krwi wrogiej koralach,

albacetyńskie sztylety

błyskają jak ryby w falach (...)" 

(Federico García Lorca)


   Zwiedzając Albacete warto udać się do muzeum, które jest poświęcone historii produkcji noży. La Casa de Hortelano jest  siedzibą el Museo Municipal de la Cuchillería, znajduje się na la Plaza de la Catedral.

El museo de la Cuchillería (Casa de Hortelano)
   Jest to modernistyczny budynku z początku XX wieku zaprojektowany przez architekta Daniel Rubio. Z zewnątrz jak widać budynek prezentuje się wspaniale. Jest to na pewno jedna z kilku perełek Albacete, która ogląda się z zachwytem.

  Zawartość muzeum


   W środku muzeum znajdują się:
  •  planta baja, 
  • planta alta,
  • nuevo edificio.

   Możemy tu zobaczyć unikatowe dzieła ze świata sztućców. Robione są one różnymi stylami, materiałami jak i również w innym czasie. Zobaczymy tam dzieła wytwarzane od XVw. Ponadto możemy zobaczyć jak wyglądał taki warsztat produkcji noży oraz przeróżne obrazy. Gdy zejdziemy na piętro znajdujące się na dole, zostanie włączony nam film, przedstawiający historię noży w Albacete. Moim zdaniem jest on ciekawy i w bardzo interesujący sposób zrobiony. 


El museo de la Cuchillería    Jeśli już zawitasz do Albacete zachęcam cię do zwiedzenia tego muzeum. Dzięki temu choć trochę poznasz historię tego miasta. Cena biletu to 3 euro od osoby. Oczywiście są jakieś zniżki, ale nam nie przysługiwały. W  muzeum znajduje się również sklep z pamiątkami. Możemy tam kupić również noże, które mogą być fajną pamiątką dla osób odwiedzających to miasto. Noże można kupić również w licznych sklepach znajdujących się na mieście. 

Na koniec kilka zdjęć z muzeum. Zapraszam do czytania moich kolejnych postów. Pozdrawiam.

El museo de la Cuchillería 

El museo de la Cuchillería El museo de la Cuchillería 

El museo de la Cuchillería 
  


1 komentarz:

Copyright © 2016 Hiszpańska Salsa , Blogger