16:40

Nauka

Nauka poprzez zabawę


   Hola a todos! Dziś zajmiemy się urozmaiceniem metod nauki, w końcu nauka to nie tylko książki. Poza rozwiązywanie ćwiczeń gramatycznych i czytaniem książek mamy wiele innych sposobów przyswajania wiedzy i treningu umysłu.Palabras Encadenadas


   Każdy z nas zna tą grę. Do niej potrzebne są przynajmniej dwie osoby. Zasady są proste:

 El primer jugador dice una palabra, por ejemplo "casa"
 El siguiente jugador tiene que decir una palabra que empiece por la letra en la que acababa la palabra del primer jugador, la "A" en este caso. Como por ejemplo "alma".
 El juego continúa hasta que un jugador repite una palabra.

Pierwszy gracz wymyśla słowo, np. "casa".
Kolejny gracz musi wymyślić słowo, które zaczyna się na ostatnią literę pierwszego słowa. W tym wypadku na "A".
Jeśli któryś z graczy powtórzy słowo, przegrywa.

  Ja ostatnio grałam w tą grę na kursie. I uwierzcie mi, nie jest łatwo.


Gry planszowe
  
   Ja wam proponuje "Intelect", "Scrabble". Pozwolą wam rozwinąć słownictwo i pomogą w treningu waszego mózgu. Ja mam "Intelect" i minusem jest to, że nie ma hiszpańskich znaków. Aczkolwiek nie przeszkadza mi to aż tak bardzo i gramy w nią dość często. Uważam, że każda gra planszowa będzie fajną odskocznią od książek i pomoże nam użyć język w praktyce.


Krzyżówki i sopas de letras.


   Na koniec polecam rozwiązywać wszelakie krzyżówki czy zakreślać wyrazy. Robiąc to poszerzymy słownictwo z różnych dziedzin. Sopas de letras często są uporządkowane tematycznie, więc pozwoli nam to na zapoznanie się ze słownictwem dotyczącym np. teatru, jedzenia. Wyszukując i zakreślając wyrazy możemy się zrelaksować, co pomoże nam w szybszym zapamiętaniu  danych słów.
   Sporo gier mamy także w internecie wystarczy tylko poszukać. Tutaj kilka linków:

      Mam nadzieję, że znajdziecie coś dla siebie. I jak macie inne pomysły, to zapraszam do komentowania i dzielenia się nimi. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Hiszpańska Salsa , Blogger