23:51

Región Murcia - Cartagena

Una ciudad encantadora.

    Odwiedzimy dziś pewną miejscowość położoną na południowo - wschodnim krańcu Hiszpanii. Jest to miasto bogate architektonicznie i historycznie. Założone w III w. p.n.e. przez Hasdrubala, brata Hannibala. Kartagina, bo o niej tu mowa, zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie i na pewno tam wrócę.

Casa Zapata
   Nasz wyjazd do Kartaginy był spontaniczny i przypadkowy. Słyszeliśmy min. o amfiteatrze, ruinach zamku czy muzeum morskim, jednak ze względu na upał, nie byliśmy wstanie odwiedzić wszystkich atrakcji. Drobną rekompensatą za to, były uliczki z przepięknymi kamieniczkami i budynkami użyteczności publicznej oraz liczne pomniki, które mijaliśmy szukając dobrego miejsca, żeby zjeść. 

Plaza Héroes de Cavite y  puerto de Cartagena.


   Na tym placu znajduje się pomnik, oddający hołd marynarzom poległym oraz ocalałym, w wojnie na Kubie i Filipinach w 1898r. 


 W pobliżu mieści się również budynek Ayuntamiento, czyli ratusz.  Z placu bohaterów wychodzimy na promenadę. Na której  możemy spacerować i podziwiać port lub udać się do baru, restauracji na kawę.  

Museo del Teatro Romano de Cartagena.


   Blisko portu znaleźliśmy informacje turystyczną, w której nabyliśmy mapę.  Oglądając ją przy kawie, wybraliśmy ostatnie miejsce naszej podróży - Museo del Teartro Romano. Muzeum znajduje się naprzeciwko ratusza.    Możemy zobaczyć tam min. animacje ukazującą co działo się z teatrem zanim został odkryty. Po przejściu muzeum, podziwiać możemy ruiny teatru. 


   Na tym zakończyła się nasza podróż w tym magicznym mieście. Jak tylko będzie okazja, pojedziemy tam jeszcze raz. A wy jak tam nie byliście, to zachęcam do zwiedzenia. Pozdrawiam i zapraszam na kolejne posty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Hiszpańska Salsa , Blogger